• Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Lekarzy
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner

E-system ruszy w przyszłym roku?

Sławomir NeumannWiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapewnia, że nia ma zagrożeń dla realizacji projektów związanych z informatyzacją ochrony zdrowia.

W pierwszej połowie przyszłego roku zakończą się testy m.in. e-recept i e-konta. Do końca sierpnia będzie już komplet produktów niezbędnych do informatyzacji: e-konto pacjenta, e-recepta, e-zwolnienie, e-skierowanie, e-zlecenie. W 2014 r. będą wydawane karty specjalisty medycznego i karty pacjenta. Informatyzacja ma pomóc lekarzom i pacjentom. Wprowadzi wiele udogodnień: pacjent będzie mógł m.in. sprawdzić historię choroby przez Internet, monitorować liczbę oczekujących do specjalisty, a także skorzystać z porady lakarza przez Internet.

 Neumann dodał, że trwają konsultacje projektu ustawy o informatyzacji.

Sami pracownicy służby zdrowia nie są już takimi optymistami. Widzą potrzebę szkoleń, bo nie radzą sobie z informatyzacją. Więcej na ten temat: Informatyzacja w służbie zdrowia pod znakiem zapytania.

Czy terminom podanym przez Sławomira Neumanna może zagrozić fakt, że część firm, które biorą udział w zamówieniach na Elektroniczną Platformę Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyforwych o Zdarzeniach Medycznych, to te same firmy, które znalazły się na celowniku CBA w ostatnim czasie?

Źródło onet.pl